خانه پایان نامه پایان نامه درباره تولید و پرورش گل

پایان نامه درباره تولید و پرورش گل

0
0
715

مقدمه

در گذشته توليد و پرورش گل در حاشيه فعاليتهاي باغباني قرار داشت و چندان توجهي به جنبه هاي اقتصادي آن نمي شد. امروزه، با بكارگيري وسايل حمل و نقل پيشرفته و امكان افزايش بعد مسافت بين مراكز توليد و محلهاي مصرف، پرورش گل از حد سرگرمي و تفنني فراتر رفته و كم كم مبدل به يك صنعت سود آور شده و جايگاه ويژه اي در باغباني پيدا كرده است.
در جهان ميليونها نفر از طريق پرورش و فروش گلها امرار معاش مي كنند و كشورهائي مانند هلند و ژاپن از اين طريق سالانه ميلياردها دلار ارز عايد خود مي كنند. كشور ما نيز با داشتن تنوع زياد در انواع گلها مي تواند در رديف بزرگترين صادر كنندگان گل قرار گيرد كه اين توان بالقوه جز با تحقيقات گسترده و بكارگيري آخرين دست آوردهاي موجود در دنيا، بالفعل نخواهد شد.
قسمت عمده اي از صنعت گسترده پرورش گل مربوط به گلهاي شاخه بريده است. ميخك، داوودي، رز، گلايل، ژربرا، مريم و… گلهائي هستند كه از آنها شاخه بريده تهيه مي شود.
گلهاي شاخه بريده با وجود اهميت فوق العاده، داراي عمر پس از برداشت يا عمر گلجائي محدودي مي باشند كه خود بر فرهنگ و گسترش مصرف آن توسط اقشار كم در آمد جامعه موثري مي باشد و از طرفي كليه عواملي كه بر ميزان عمر پس از برداشت گلهاي بريده موثرند، بطور مستقيم بر كاهش ضايعات و بدنبال آن افزايش سود آوري و جلوگيري از افزايش غير منطقي قيمت موثر مي باشند(3).
تاكنون تلاشهاي زيادي جهت افزايش طول عمر گلهاي بريده انجام شده است و تعداد بي شمار مقالات علمي، كتابها و برگزاري چندين كنگره و سمپوزيوم بين المللي نشانگر تلاشهائي مي باشد كه براي افزايش طول عمرگل بريده انجام شده است.

نوع فایل :Word
صفحه
برای خرید این پایان نامه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

12800 تومان – خرید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده آرین داک
بارگذاری بیشتر در پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

زندگينامه شهيد دكتر مصطفي چمران

  فهرست تـولد تحصيـلات عبادت دكتر چمران فعـاليت‏هاي اجتماعي فعـاليت‏هاي سیاسی انقلاب …