خانه پایان نامه پایان نامه تاثير وسايل كمك آموزشي در يادگيري در دوره دبیرستان

پایان نامه تاثير وسايل كمك آموزشي در يادگيري در دوره دبیرستان

0
0
508

مقدمه

امروزه در آموزشی مفهوم وسیع عمیق وعملی رابه خود اختصاص داده است.دراین نظامها آنچه زمانی (وسایل کمک آموزشی)نامیده می شد(وسایل آموزشی)خوانده شده که خود جزی جداناپذیرازمفهوم تکنولوژی آموزشی را تشکیل می دهد.در مفهوم تخصصی تکنولوژی آموزشی هدفها نقش اساسی رادرطراحی،اجراوارزیابی از آموزش ایفامی کننداین اهداف به خودی خود شکل نمی گیردبلکه عمدتانتایج بررسی وتحلیل نیازهابرتدوین آنهاتاثیرمی گذاردازطرفی بهره گیری درست ازتکنولوژی آموزشی بدون استفاده ازمفاهیم نظری (ارتباط)وبه کارگیری آنها درعمل به راحتی امکان پذیر نیست.

این مفاهیم بنیادی در طراحی،اجراوارزیابی ازآموزش ونیزطراحی نظامهای یادگیری نقش مهمی را ایفامی کند.

برقراری ارتباط درفرایند آموزش چه به صورت کلامی و چه غیر کلامی نیازمند آگاهی ، نگرش و نیز مهارت معلمان در ارتباط با علم ارتباط امکان پذیر خواهد بود . به همین ترتیب طرح سوالات مختلف چه در فرایند تدریس و یادگیری و چه در پایان آموزشی از اصول و قواعدی تبعیت می کندکه می تواند بهترین بازدهی را در بر داشته باشد (تاکتیکها و فنون تکنولوژی آموزشی ، تالیف و ترجمه محرم آقا زاده چاپ 1377)

مسولان آموزش و پرورش کشور و معلمان با تجربه در کنار هم ضرورت شناخت و استفاده از تکنولوژی آموزشی را بیش از هر زمان دیگر درک و احساس کرده اند و متوجه شده اند که تکنولوژی آموزشی به معنای اعم و اخص کلمه راهگشای تکامل آموزشی است.

ما در زمانی زندگی می کنیم که هیچ یک از معلمان به تنهایی قادر نیست با تغییرات موجود حتی در رشته های تخصصی پیش برود.

تنها جبران فاصله سرعت تحولات و عقب ماندگی هر انسان به مددجوئی از وسایل مختلفی است که تکنولوژی نوین در اختیار ما قرار داده است . (مقدمات تکنولوژی آموزشی ، سید هاشم نعمتی)

 

نوع فایل :Word

130 صفحه

برای خرید این پایان نامه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

10800 تومان – خرید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده آرین داک
بارگذاری بیشتر در پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

زندگينامه شهيد دكتر مصطفي چمران

  فهرست تـولد تحصيـلات عبادت دكتر چمران فعـاليت‏هاي اجتماعي فعـاليت‏هاي سیاسی انقلاب …