خانه مقالات آموزشی رشته روانشناسی مقاله درباره کمرویی رشته روانشناسی

مقاله درباره کمرویی رشته روانشناسی

0
0
379

مقدمه

از آنجایی که کمرویی یک نقیصه جدی در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی است و مانع از ظهور استعدادهای نهفته دانش آموزان می گردد و بر اساس تحقیقات انجام شده به عنوان رف تاری که مانع پیشرفت در زمینه های مختلف از جمله تحصیل می گردد مورد توجه بوده است. در این پژوهش سعی شد که پدیده کمرویی مورد نقد و بررسی قرار گیرد و تا حدودی هم در این زمینه به بحث پرداختیم در مقدمه تحقیق مطرح شد که آیا بین کمرویی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان مقطع راهنمایی رابطه وجود دارد یا نه؟

برای پاسخ گویی به این سؤال اطلاعات زیادی از منابع مختلف جمع آوری کرده و در این ارتباط چند فرضیه هم مطرح شده که با استفاده از داده های به دست آمده از پرسشنامه صحت و سقم این فرضیه ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

بین کمرویی و جنسیت رابطه وجود دارد.

بین میزان کمرویی دختران و پسران تفاوت معنی داری وجود دارد که این فرضیه با توجه به جدول(33-4)تأیید گردید یعنی نشان داده شد که بین میزان کمرویی دختران و پسران تفاوت معنی داری وجود دارد با توجه به نمرات به دست آمده نشان داده شد که دختران از پسران کمروتر می باشند. به عقیده صاحب نظران دختران به دلیل مسائل فرهنگی کمروتر به نظر می رسند که در این پژوهش تأیید گردید و فرضیه مورد نظر قابل تعمیم به جامعه می باشد همچنین نتیجه این تحقیق با تحقیق عصمت غریب رضا یزدی (1372)که در پیشینه آمده هماهنگ و یکسان است.

بين كمرويي و عملكرد تحصيلي رابطه وجود دارد .

بين كمرويي و عملكرد تحصيلي رابطه معني داري وجود دارد . كمرويي عملكرد دانش آموزان را تحت تاثير قرار مي دهد و مانع از رشد بهنجار رفتارهاي اجتماعي دانش آموزان در محيط مدرسه و كلاس مي شود . با نضريه هايي كه در پيشينه پژوهش آمده است .

: بين ميران شكست دانش آموز و كمرويي رابطه وجود دارد .

با توجه به اطلاعات بد ست آمده است بين كمرويي و ميزان شكست دانش آموزان در زمينه تحصيلي رابطه وجود ندارد . مردودي دانش آموزان ممكن است به علت ضريب هوش پايين دانش آموزان و نداشتن پشتكار و سعي و تلاش در درس و مدرسه و ساير مشكلات اجتماعي و اقتصادي باشد البته بايد خاطر نشان كرد كه كمرويي در اين مورد دخيل مي باشد اما در اين پژوهش فرضيه   ما رد  شد و آگاهي هم كمرويي باعث مي شود دانش آموزان براي جبران كمرويي خود در درس و مشق خود تلاش مضاعفي را انجام دهند .

 

نوع فایل :Word

48 صفحه

برای خرید این مقاله بر روی دکمه زیر کلیک کنید

4800 تومان – خرید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده آرین داک
بارگذاری بیشتر در رشته روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

زندگينامه شهيد دكتر مصطفي چمران

  فهرست تـولد تحصيـلات عبادت دكتر چمران فعـاليت‏هاي اجتماعي فعـاليت‏هاي سیاسی انقلاب …